06.05.2021 Autor: Anna Merta

"Za każdym razem gdy odpuszczasz -rezygnujesz z samego siebie!"


Kilka miesięcy temu słysząc to zdanie czułam, że prędzej czy później jego treść, zadziała na mnie mobilizująco. Wtedy jednak słysząc je, nie byłam na to gotowa.


Mówi się, że kropla drąży skałę – w moim przypadku była to maleńka kropla i drążyła tą skałę powoli ale systematycznie. Dzisiaj wiem, że dobrze stało się, że suma moich doświadczeń dopiero dzisiaj wychodzi poza strefę mojego komfortu wtedy, gdy jestem świadoma jak dokładnie chcę realizować swoje cele.

Obraz:

Wszystko ma swoją kolej miejsce i czas i do wszystkiego trzeba dojrzeć , tak jest też w momencie kiedy decydujemy się na przyjęcie czyjejś pomocy. Za każdym razem kiedy czujesz, że możesz coś zmienić na lepsze a tego nie robisz - rezygnujesz z siebie. Nie warto za wszelką cenę robić w życiu wszystko samemu, a już na pewno nie za cenę utraty zdrowia czy spokoju. Dlaczego czasem nie umiemy prosić o tę pomoc?niestety często jest to uznawane za oznakę słabości i sami przed sobą i przed innymi nie chcemy się do tego przyznać, płacąc za to często wysoką cenę.

Nie powinniśmy zabierać sobie i innym szansy na poprawę jakości swojego życia!

Taki rodzaj praktycznej pomocy możemy uzyskać od wielu osób tylko dajmy sobie pomóc, nie rezygnujmy z nas samych! Szukanie pomocy specjalisty może okazać się najlepszą decyzją życiową! W takich życiowych sytuacjach podjęcie dobrej decyzji staje się "bramą", "przepustką" do lepszego nowego życia!