29.04.2021 Autor: Anna Merta

Każda z tych osób, to inspiracja


Chciałabym aby to miejsce było tłem dla inspirujących ludzi i ich historii, każdą z tych osób znam osobiście i szczerze podziwiam, każda z tych osób to inspiracja!


Każda z nich dostając „przysłowiowe rzucone kłody pod nogi” zbudowała lub konsekwentnie buduje z nich schody, odnawia swoje zasoby ludzkie i robi to w wart naśladowania sposób. Każda z tych historii, łączy też to, że te wspaniałe osoby pokazują jak rozwijać się i budować odporność psychiczną i odbudowywać te zasoby a nie naprawiać je.

Kiedy zaczynasz akceptować to jakim jest Twoje życie nie musisz tego rozumieć ,nie musisz znać odpowiedzi na wszystkie te pytania „dlaczego?” bądź w tym szczery i uczciwy wobec siebie, nie narzucaj sobie tempa, bo inni stają na nogi szybciej, lepiej, z większym impetem, daj sobie tyle czasu ile tylko potrzebujesz! Mówi się , że człowiek w traumatycznych chwilach swojego życia musi przejść przez wszystkie etapy żałoby, jedni robią to według schematu, przechodząc przez wszystkie fazy książkowo, trwa to zwykle około roku inni potrzebują nawet kilku lat, nie miej sobie za złe tego, że idziesz przez kolejne fazy swoim tempem! Najważniejsze, że w dobrym kierunku!

Jeśli czujesz, że nadal tkwisz w tym samym miejscu lub robisz krok na przód a potem dwa w tył nie obawiaj się prosić o pomoc i wsparcie, masz tylko jedno życie więc zawalcz o nie, jeśli boisz się ruszyć z miejsca, pewnie jeszcze jakaś lekcja nie jest odrobiona, pozwól sobie w skupieniu i dogłębnie to wszystko przeżyć, potem skoncentruj się na odbudowaniu swoich zasobów!