Konsultacje

Dlaczego warto skorzystać z naszej pomocy?

Dlatego, że często stając w obliczu sytuacji kryzysowej nie ma ona tylko wymiaru np. sądowego. Oczywiście cudownie, jeśli inne sfery życia są nie tknięte, ale życie pokazuje, że często człowiek stając do rozwodu, musi na dzień dobry zmierzyć się często z różnymi problemami. Chociażby, samotne macierzyństwo czy tacierzyństwo, przemoc, problemy finansowe, brak poczucia wsparcia, problemy z pracą czy aktywizacją oraz tym jak to wszystko pogodzić w nowej rzeczywistości, która często zaskakuje nas z dnia na dzień i stawia przed faktem dokonanym.

Przesłanie ACTUM (z języka łacińskiego „akt, dokonanie, działanie”) mówi, że nawet jeśli już sytuacja nas zaskoczy, to nie można stracić stabilności. Niestety nikt z nas często nie jest na to przygotowany, warto wtedy zwrócić się o pomoc do kogoś kto:

  • Po pierwsze, Cię zrozumie, z racji swoich doświadczeń!
  • Po drugie pomoże i weźmie za rękę i przeprowadzi po krętych drogach które sam już dobrze poznał i wyciągnął wnioski z każdego etapu tej drogi!
  • Po trzecie jego doświadczenie zawodowe będzie argumentem w tym całym procesie!
  • Po czwarte ma szereg bagażu w postaci, informacji,wiadomości,wiedzy,kompetencji,zasobów ludzkich które są nieocenione na każdym etapie!
  • Po piąte ważna jest kompleksowość wsparcia na różnych płaszczyznach pomocy!Często te sfery się zazębiają i przeplatają dlatego ważne żeby wszystkie je wspierać tak samo skutecznie i efektywnie!
  • Po szóste koniecznie sprawdź z jakich form wsparcia możesz u nas skorzystać!

Często człowiek zostając lub sam z dzieckiem lub bez pracy, czy poturbowany innymi sytuacjami kryzysowymi, sam potrzebuje wsparcia nie tylko adwokata, ale też terapeuty, psychologa, specjalistów od zasobów ludzkich, od informacji dotyczących aspektów pomocy społecznej czy problemów z dziećmi, specjalistów aktywizacji, mediacji, coacha czy po prostu potrzebuje wsparcia i rozmowy!

Poukładamy to razem, zrobimy plan i będziemy konsekwentnie go realizować z korzyścią dla Ciebie !

Konsultacje ACTUM
Konsultacje ACTUM