O nas

Doskonale wiem, jak pomagać, ponieważ to, co mi się przydarzyło, jest częścią tego, kim jestem

Dzisiaj jestem przede wszystkim sobą, osobą doświadczoną życiem ale dzięki temu silną. Nazywam się Anna Merta i zapraszam do skorzystania z ofertu Centrum Aktywizacji ACTUM.

Jestem samodzielną Mamą! Tak samodzielną a nie samotną, bo mam swoją Córeczkę przy sobie! To ona daje mi siłę, jest moją największą motywacją i inspiracją.


Kilka lat temu z dzieckiem na rękach i z podstawowymi rzeczami uciekłam ze złotej klatki, gdzie wkradła się przemoc, brak szacunku, brak moralności wszelakiej. Podkreślam że nie była to moja fanaberia, ponieważ żadna, żadna kobieta nie marzy o tym żeby zostać sama z tak malutkim dzieckiem i uciec z tak „idealnego domu i związku”. Ktoś powie: skoro było tak idealnie, to czemu uciekłaś?

O nas - ACTUM

O nas - ACTUM

No właśnie czara goryczy się przelała a pojawienie się wymodlonego dziecka dało poczucie, że nie po to pojawiło się na świecie żeby mieć takie wzorce na co dzień, a ja mam tylko jedno życie i swoją godność.

Te kilka lat były jak kataklizm, dzisiaj wiem jak ważne jest spotkanie na swojej trudnej drodze ludzi, na których można liczyć, którzy wspierają swoim zaangażowaniem, empatią oraz wiedzą i doświadczeniem! Którego i ja nabyłam zupełnie naturalnie dzięki tym wydarzeniom.

Niektóre doświadczenia są jak kataklizmy - zmiatają nas z powierzchni ziemi na długie miesiące, a nawet lata, często są jak emocjonalne huragany, niszczycielskie żywioły siejące ból i spustoszenie w każdej sferze naszego życia. Wymiatają z naszych serc każdą odrobinę radości, poczucie stabilizacji i spokojne myślenie o przyszłości jest tylko tu i teraz i myśl „nie dam rady i co wtedy?” Rozpacz może nas łatwo pokonać. Albo mądrze wzbogacić. Kilkanaście miesięcy zajęło mi zrozumienie, że to czego tak bardzo żałowałam, że mi się przytrafiło sprawiło, że dzisiaj mając ze sobą bagaż trudnych doświadczeń pragnę pomagać innym!

Trzeba osobiście doświadczyć, żeby zrozumieć. Pewnych rzeczy nie można zrozumieć, dopóki samemu się ich nie przeżyje. W przeciwnym razie zostaje się tylko przy słowach, które same w sobie nie mają żadnej wartości. Doświadczenie niech będzie poparte wiedzą.

Zobacz

Moje kwalifikacje

Wszystko, czego się człowiek w życiu nauczy, prędzej czy później się przydaje.

Studia podyplomowe

studia podyplomowe na kierunku: Zarządzanie zasobami ludzkimi (strategiczne metody kierowania kapitałem ludzkim)

Studia

magister socjologii (badanie zmian zachodzących w społeczeństwie)

Szkolenia

szkolenia mediacje w postępowaniu administracyjnym (mediacje jako instrument usprawnienia postępowania administracyjnego oraz skutecznego zapobiegania przewlekłości postępowania i polubownego załatwiania kwestii spornych

Mediacje

mediacje w sądownictwie administracyjnym

Mediacje

mediacje w prawie rodzinnym

Wiedza

wiedza za zakresu negocjacji i rozwiązywania problemów w organizacjach pozarządowych oraz z zakresu ekonomii społecznej

Praktyka

Członek Nyskiego Księstwa Jezior i Gór, członek Rady Organu Decyzyjnego

Praca w komisjach

Członek Gminnej Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Głuchołazach

Instruktor

Instruktor w Centrum Kultury im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głuchołazach

W Fundacji

FUNDACJA AKTYWIZACJA specjalista ds. rynku pracy (kierowanie zespołem zajmującym się pośrednictwem pracy dla osób niepełnosprawnych

W DPS

Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej w Nysie (pomoc w prowadzeniu i przygotowywaniu zajęć edukacyjnych,organizacja czasu dla wychowanków domu pomocy społecznej)

W organizacjach

Pomoc w organizacji grupy wsparcia dla osób niepełnosprawnych prowadzonej przez Miejska Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Opolu

W życiu nie ma błędów, są tylko lekcje. Nie istnieje coś takiego jak złe doświadczenie, jest tylko okazja, żeby się rozwijać, uczyć i czynić postępy na drodze samodoskonalenia. W walce rodzi się siła. Nawet ból może być znakomitym nauczycielem.

Jak to mówią „Człowiek może otwierać drzwi przed pomysłami, ale te odwiedzają nas, kiedy same zechcą. Moje doświadczenie pokazuje, że zwykle lekceważą drzwi i wdzierają się oknami!”

Zapraszam do CENTRUM AKTYWIZACJI ACTUM miejsca stworzonego z myślą o ludziach:

  • w kryzysie życiowym,
  • doświadczonych życiem i problemami,
  • pragnących się rozwijać,
  • którzy chcą wspierać siebie, bliskich lub innych, czerpać dobre przykłady i je dawać,
  • zdobywać nowe kompetencje,
  • którzy chcą się rozwijać,
  • którzy szukają pomysłu na siebie,
  • którzy po prostu potrzebują być wysłuchanym i „zaopiekowanym”

Moim mottem życiowym stały się słowa: W życiu nie ma przypadków. Każdy człowiek pojawia się w naszym życiu po coś, Traktuj innych tak jak sam chcesz być traktowany...


Wszystkie doświadczenia życiowe, które mnie zainspirowały do stworzenia tego miejsca wymagają uznania, ogromnego wsparcia ze strony mojej Rodziny,Przyjaciół, którzy wspierali i wspierają mnie.

Serdeczne podziękowania nalezą się też niezwykle zaangażowanej i empatycznej Osobie, która jest dla mnie prawdziwą inspiracją i wsparciem - Adwokat Lilla Składzień-Dzięciołowska.

O nas - ACTUM